Objednávky na tomto eshopu již nelze dál vytvářet.  Eshop jsem přesunul do nového prostředí na adresu www.mujrymovnik.czlogo_small

Hrátky s obaly

11.11.2020

Každý produkt je prodáván především jeho obalem. Byť je přísloví "nesuď knihu podle obalu" velice známé, ne vždy se tím každý řídíme. A je to hlavně tehdy, když s produktem nemáme žádné předchozí zkušenosti a musíme jej vybírat třeba jen od pohledu právě z eshopu. Proto jsem si dnes udělal den, kdy jsem si hrál s různými návrhy kartonových krabiček, a zkoušel různé varianty. Nakonec jsem ale dospěl ke stejnému závěru, jako zde na eshopu - že v jednoduchosti je krása. Žádné přeplácané motivy, vymýšlení složitých kombinací. Důležité je, aby i obaly samotné ladily se stylem eshopu, aby vše bylo jednotné.

Jsem si vědom toho, že ani zdaleka nevypadají tak profesionálně, jak bych si představoval. Přeci jen - vyrábím vše ručně, v podstatě "na koleni" a kdybych zajišťoval profesionální designový potisk, už by se to zkrátka pro takové malé, lokálně prodávané, množství nevyplatilo. A navíc by to nebyla ani má práce, což je jeden ze stěžejních pilířů tohoto projektu.

Vtipné bylo vymýšlení, jak krabičku uzpůsobit pro svíčku. Jakmile jsem totiž poskládal všechny krabičky a zkusil do jedné z nich dát svíčku, ejhle... Asi jsem to nějak špatně spočítal, protože svíčka se tam zkrátka nevešla. Tak a co teď? Chvilku jsem si lámal hlavu tím, že budu muset objednat další sadu, tentokrát větších krabiček. Jenže zase aby na tak malou svíčku nebyly zbytečně moc velké. Z obrázku je asi patrné, jak to dopadlo. A nemyslím si, že je to zrovna špatné řešení. Trocha práce s nůžkami a výsledek překvapil i mě samotného.