Objednávky na tomto eshopu již nelze dál vytvářet.  Eshop jsem přesunul do nového prostředí na adresu www.mujrymovnik.czlogo_small

Rozjezd v novém roce

01.02.2022

Začátek tohoto roku je stejný jako byl ten loňský. Z rozrostlé zahrádky v pokoji zbylo jen pár oholených větviček, truhlíky zející práznotou, jen tu a tam ještě nějaké rostlinka čekající na zpracování k další generaci. Armáda nové generace sazeniček se přemístila do obývacího pokoje, kde nyní pomalu pouští kořínky a připravují se na letošní sezónu. Aktuálně tato nová generace čítá 116 sazeniček ve 45 kelímcích od jogurtu. jen pro představu, loni to bylo kolem 30 sazeniček a během loňského roku jsem nakoupil 20 nových truhlíků, přes 100 litrů substrátu a přivezl přes 50 litrů vlastnoručně "natěžené" horské rašelinové zeminy.

Zájem po Vánocích trochu utichl, a i přes zdravotní problémy se zády jsem měl čas pracovat na další novince, kterou v těchto dnech představuji jak na Instagramu, tak na Facebookovém profilu. Vzhledem k tomu, že se blíží Valentýn, svátek všech zamilovaných, a loni jsem na 1. Máje představoval Májový sirup (jahodový), letos jsem se rozhodl pro fialovo-růžové mýdlo ve tvaru srdíčka s esencí růže a pár kapkami ovoněného rýmovníkem. Kombinace je to neskutečná a když jsem rozdal několik prvních použitelných vzorků, ohlasy byly skvělé.

Během ledna jsem si také trochu pohrál s grafikou eshopu a konečně dokončil zbytek úvodních fotografií k některým produktům, aby pěkně zapadly do designu celého webu.

Rád bych ještě napsal něco k tématu cen produktů. Hodně lidí se mne ptá, jestli neplánuji nějaké zdražování. Vidíme to všude kolem. Ceny energií a potravin stále stoupají a logicky se tak nabízí otázka, jestli se mi to stále vyplatí. Argumentuji vždy tím, že předně to nedělám pro peníze, ale protože mne to baví. Ceny mám nastavené tak, aby bezpečně pokryly náklady se vším všudy, od materiálu, přes energie, provoz webu a potřebné grafické licence. Nicméně díky tomu, že je zájem o produkty stále vyšší, mohu materiály nakupovat ve větším množství ze lepší ceny a tím se navyšování cen potravin a energií kompenzují. Troufám si i říci, že do budoucna by mohlo dokonce dojít i ke zlevnění, ale to záleží především na poptávce.