Rýmovníková mast

01.09.2021

Je tomu už několik měsíců, co mi ležel v hlavě nápad zkusit vyrobit mastičku z rýmovníku. Protože jsem ale absolutně nevěděl co a jak, musel jsem hodně informací zjišťovat přes internet a přes známé. Nakonec se ke mne dostal jeden celkem zajímavý recept od babičky mé bývalé přítelkyně. Vypadal hodně zajímavě a když jsem jej vyzkoušel, byla to jasná volba. Vzhledem opravdu krásný, vůní tak akorát a stejně tak vstřebáváním. Navíc jsem do celé formule přidal ještě ždibíček levandule, a tím celému produktu dodal výslednou "tečku".

Abych se přiznal, osobně masti na dlaně nepoužívám, protože je mi nepříjemný ten mazlavý efekt a lepkavé ruce, byť to trvá jen chvilku. Musím ale dodat, že jsem mast zkusil chvíli používat na popraskanou kůži, kterou jsem měl na loktech a na odřeném koleni. které se mi až doteď nechtělo začít hojit. Byl jsem překvapen, že už druhý den byl výsledek znatelný a nevěřil jsem, že něco takového dokáže takto vyráběný domácí produkt. Fotky sem dávat nebudu, nepřijde mi to moc vhodné. Nicméně několik známých, kreří jej měli možnost vyzkoušet, pěli chválu.

Dá se používat na mírné popáleniny, škrábance, štípance, popraskanou a vysušenou kůži, anebo jen pod nos, pro navození krásné vůně, pokud máte právě rýmu. V kombinaci s rýmovníkovým sprejem to pro mne jako alergika byla v letošním létě naprostá paráda.

Ovšem není to lék. Z hlediska legislativy nemohu tvrdit, že se jedná o léčivo, protože výrobek není nějak certifikovaný a není tedy vhodné tvrdit, že se jedná o léčivý produkt. POuze má tyto zajímavé účinky.

Jak řekl jeden z mých "testovaných subjektů": Určitě stojí za vyzkoušení :)