Vítejte

Rád bych Vás přivítal na stránce mého projektu týkajícího se bylinky rýmovníku a produktů nejen z něj vyrobených. Jmenuji se Honza a právě tato rostlina je jedna z mála bylin, na kterou osobně nedám dopustit. Bydlím v Chomutově a pěstuji jej již delší dobu především pro vlastní potřebu a pro rodinu. A protože byl rok 2020 pro tuto bylinu velice příznivý a rozrostl se nad mé očekávání, rozhodl jsem se své produkty nabídnout také ostatním prrávě pomocí této stránky.

Kde rýmovník pěstuji a zpracovávám?

Rýmovník pěstuji u sebe doma, v bytě, kde mám v pokoji volný prostor. Samotné rostlinky zpracovávám buď do samostatných květináčů, a nebo jako další produkty, které můžete nalézt na tomto webu.

Vzhledem k tomu, že rýmovník není náročný na zalévání, občas si dovezu dešťovou vodu z hor, nebo vodu z horského potoka, kterou rostliny zalévám. Stejně tak to dělám s hnojením, kdy používám přírodní rašelinu z našich Krušných hor. Možná právě proto jsou rostlinky tak pěkné na pohled a oproti jiným více aromatické.

Domácí zahrádka
Domácí zahrádka

Jak to celé vznilko?

Jednoduše od známých. Vzhledem k tomu, že už každý z členů rodiny má již nějaký ten květináč či lahodný sirup a navíc ještě této velké úrodě, vzešel zajímavý nápad nabízet i ostatním lidem, mimo rodinu a přátele. Samozřejmě to s sebou nese určitá rizika, ale dělám to především proto, že mě to baví a pokud to potěší ostatní, tak proč ne... :)

Jak počítám ceny?

Není to můj hlavní byznys. Mám vlastní hlavní práci a ta mne živí. Také je mi jasné, že rýmovník je velice jednoduchý na pěstování a může to dělat kdokoliv, kdekoliv. Já to dělám hlavně pro radost a proto jsou ceny odvíjeny především od cen za nakoupený materiál. Ať už to jsou lahve, sklenice, květináče nebo suroviny na výrobu produktů. A aby to bylo co nejvýhodnější, u sklenic a lahví navíc nabízím zpětný odkup, takže výsledná cena za samotný produkt je ještě nižší.

Okrasná rostlinka rýmovníku
Okrasná rostlinka rýmovníku

Ještě něco o mně?

V době založení tohoto projektu roku 2020 mi bylo 30 let a jakožto ke kulatému výročí jsem se rozhodl zkusit si založit vlastní eshop v podobě právě tohoto projektu. Jsem zastáncem názoru, že pokud se člověk pro něco nadchne, měl by si za tím jít a zkusit to. A tím spíš, pokud to bude přínosem nejen pro něj samotného, ale také pro ostatní. Pokud to nevyjde, tak nevyjde, svět se nezboří. Každopádně vím jistě, že bych jednou ve stáří litoval toho, že jsem to alespoň nezkusil :) 

Sirupy z rýmovníku
Sirupy z rýmovníku