Objednávky na tomto eshopu již nelze dál vytvářet.  Eshop jsem přesunul do nového prostředí na adresu www.mujrymovnik.czlogo_small

Reorganizace svíček

24.11.2020

Bohužel, občas mají mé nápady i stinné stránky a tak jsem musel přistoupit k předělání systému svíček.

První problém byl ten, že svíčka ve skleničce s původním knotem hořela velice málo, až téměř k zhasnutí. Musel jsem tedy zvlášť sehnat knot, speciální pro palmový vosk, a ten přidělávat na zvlášť dokupované plíšky ke knotům. Původní svíčky jsem musel roztavit a předělat na ty s jiným knotem. Na barvě se to naštěstí neprojevilo, zachovaly si původní strukturu.

U půvoních svíček, které jsem nabízel balené v krabičce, byla jejich velká nevýhoda, že nebyly v žádném kalíšku, takže pokud byly zapáleny třeba jen na talířku, tak se hned roztekly, aniž by pořádně zahořely. Z bezpečnostních důvodů jsem je raději přestal nabízet a v nabídce nechal pouze ty ve skleničce s lepším knotem. Ceny svíček ve skleničce jsou sice vyšší, nicméně ke skleničkám, stejně jako k lahvím od sirupů, nabízím zpětný odkup.

Při předělávání svíček do nových knotů jsem zároveň vyzkoušel i první dvoubarevné kombinace - zelenou a bílou. Myslím, že výsledek není tak špatný. Výroba je ale tím náročnější, protože se obě části musí dělat zvlášť, aby se barvy nepromíchaly. Výhodou je, že si každý může vybrat, jakou by chtěl vlastní kombinaci :) A ještě ze zvědavosti pracuji na trojbarevné kombinaci.